Życiem Malowane
przekażemy na projekt “Książka dla Życia”
Opis produktu
Jak wyglądało życie na wsi po II wojnie światowej? Czy mieszkańcy integrowali się ze sobą? Dlaczego panowała bieda, mimo pracy ponad siły? I czy ludzie odeszli od swej wiary? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w unikatowej książce, którą napisało życie...
To pozycja pt. Życiem malowane autorstwa Heleny Nowak – uczestniczki i świadka powojennych czasów.
Książka jest dla tych, którzy sami pamiętają ten okres, oraz dla tych, którzy słyszeli co nieco z ust rodziców czy dziadków. Będzie też świetną lekcją i doświadczeniem dla osób, które w zasadzie nie wiedzą, jak żyło się po wojnie. Słowem – dla każdego, niezależnie od wieku i płci.
A co ważne, napisana jest prostym językiem, okraszona swoistymi opisami przyrody, mocno pobudzająca wyobraźnię i działająca na emocje różnego kalibru.
Wraz z autorką powrócisz do trudnej przeszłości, poznasz formy integracji i zwyczaje, dowiesz się jak mieszkańcy pozyskiwali żywność, przeczytasz o kolektywizacji rolnictwa, a potem o odzyskaniu pól.
Lektura sprawi, że będziesz znać wszelkie metody ateizacji i walki z Kościołem – a tych było naprawdę sporo…
Wśród bohaterów książki w pamięć niewątpliwie zapadnie Ci ksiądz Bolesław - przykład do naśladowania dla każdego, wzór na obecne czasy, którego naturą było… czynienie dobra.
Rzeczywistość powojenna ukazana została na blisko 250 barwnych stronach książki. Ubogacają ją dawne fotografie z prywatnego archiwum autorki.
Życiem malowane będziesz czytać jednym tchem. Warto, aby książka trafiła w ręce młodego i starszego pokolenia. A kto wie, może zaowocuje długimi rozmowami o przeszłości w Twojej rodzinie?
Pozycja będzie wyjątkowym prezentem na urodziny, imieniny, a nawet bez okazji. Przyniesie wiele refleksji i nie zagrzeje długo miejsca na półce – zapewniam Cię, że będziesz chętnie do niej wracać. Takiej książki jeszcze nikt nie miał!
Helena Nowak – ur. w 1942 r. w kieleckiej wsi jako ósme dziecko w rodzinie. Miała 5 lat, gdy przesiedlono ją z rodziną na teren Ziem Odzyskanych. Szkołę podstawową rozpoczęła we Fromborku, później w zamieszkałej wiosce Chojnowo, położonej w pobliżu Zalewu Wiślanego. Osobowość Heleny kształtowało piękno przyrody i ludzie, których rzucono na zachwaszczone pola i zostawiono samych sobie. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego wyjechała do pracy; podjęła naukę w Studium Zaocznym dla kierowników zakładów żywienia zbiorowego. Po latach uzyskała wykształcenie katechetyczne i pracowała z dziećmi oraz młodzieżą. Autorka książek.
Dane techniczne
ISBN: 978-83-66050-93-8
Format: 140 x 208 mm
Ilość stron: 248
Oprawa: miękka