Przenieśmy się do czasów ortalionowych dresów i muzyki disco polo, czyli lat 90-tych.
W 1994 roku na Jasną Górę dotarła wycieczka szkolna ze szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni. Nie mieli tego w planach. Wstąpili tutaj przelotem, gdy wracali do domu z Zakopanego. Dzieci, widząc wysoką wieżę ze szkolnego autobusu, poprosiły nauczycielki, by podjechać pod klasztor. Nauczycielki nie chciały się zgodzić, ale kierowca zarządził postój.
Wśród dzieci była Olga Bryl. Dziewczynka od czterech lat miała zniekształconą prawą stopę, na którą utykała. Przebyta w Poznaniu operacja nie powiodła się.
Gdy dotarła do kaplicy Matki Bożej modliła się, by następna operacja się powiodła. Zatopiona w modlitwie nie zauważyła upływającego czasu. Gdy się ocknęła zauważyła, że jest już spóźniona. Zerwała się z kolan i szybkim krokiem ruszyła do drzwi.
Po kilku metrach marszu dotarło do niej, że idzie normalnie, bez utykania. Chcąc się upewnić, że zaszła zmiana, ściągnęła obuwie i sprawdziła, czy stawia stopę całą na ziemi. Faktycznie była już zdrowa! To, czego nie mogli osiągnąć lekarze w ciągu czterech lat, stało się w jednym momencie za sprawą Maryi Jasnogórskiej!
Zdenerwowane na spóźnioną dziewczynkę nauczycielki czekały pod autokarem. Olga podbiegła do nich z okrzykiem radosnej nowiny: „Proszę Panią, ja chodzę normalnie!”. W książce o. Melchiora Królika „Cuda i łaski zdziałane za przyczyną Jasnogórskiej Maryi dawniej i dziś”, czytamy zeznanie nauczycielek: „Nigdy w życiu nie przypuszczałam, że będziemy świadkami cudu, bo to naprawdę cud! Bardzo się cieszymy z tego uzdrowienia, bo Olga (córka dyrektora szkoły) jest bardzo dobrą uczennicą, lubianą przez nas wszystkich”.
Gdy kronikarz spisywał zeznanie Olga zademonstrowała całkowitą sprawność fizyczną prawej nogi. Złożyła również wotum dziękczynne – swój pierścionek.
Więcej o cudach zdziałanych za przyczyną Jasnogórskeij Maryi przeczytasz w ksiażce:
Sprawdź również
Pani Kazimiera wstała bez kul!
W latach 80-tych ubiegłego wieku miało miejsce cudowne uzdrowienie pani Kazimiery Wiącek z Lublina. Jej historia ukazuje nam, że...
więcejDeski zostawił na Jasnej Górze, a wrócił z pielgrzymką na własnych nogach
Szczególnie niezwykłym i poruszającym wydarzeniem było uzdrowienie Michała Bartosiaka na Jasnej Górze 14 sierpnia 1929 roku. W...
więcejZobacz Matkę Bolesną w jasnogórskim obrazie
Obok "Theotokos", Matka Boga, szczególnym tytułem, który odnajdujemy w jasnogórskim obrazie jest Matka Bolesna. Dlaczego tak jest,...
więcej